oyervidestanya1 oyervidestanya1
  • 25-05-2018
  • Physics
contestada

A car slows down at -5.0 m/s^2 until it comes to a stop after traveling 15.0 miles how much time did it take to stop

Respuesta :

garygirl9891 garygirl9891
  • 26-05-2018
I think it would be 25
Answer Link

Otras preguntas

What is an antonym for organelle
the number 6 is halfway between 2.8 and what?
what would the coordinate be 2x+8y=20 y=2
How do you get the nitrogen you need ?
What happens when an object is dropped? A. force and mass increase every four seconds B. decelerates as it gets closer to the ground C. accelerates due to t
What is the price of one pound of bananas if 5 pounds cost 4.25
why does vegetation grow well in the wet and warm tropical climate
PT=x+2, TR=y, QT=2x, TS=y+3
What is the main idea of party time on reading plus
Explain why the high pitched whistle is fine for the Dolphins