coppedgetribemp7td1j coppedgetribemp7td1j
  • 27-04-2018
  • Chemistry
contestada

How many moles is 2.80 x 10*24 atoms of silicone?

Respuesta :

kenz65
kenz65 kenz65
  • 27-04-2018
2.8 * 10 ^ 24 / 6.022 * 10 ^ 23 = 4.650 moles.
Answer Link

Otras preguntas

What is square root of 270
What is. One fifth times40?
"Solving Equations by Completing the Square: m^2+2m-48=-6
Classify the triangle based on side lengths 5, 7 and 8. A. right B. Acute C. obtuse D. no triangle can be formed with given side lengths
did mostly quakers settle in connecticut colony
If 3(4x+8)=12, then x=
whats a good introduction and thesis statement for a drug abuse essay?
what is the solution of 7x+21=21
how much interest will be paid in 2 years for a loan of $1500 at 8.25% simple interest ?
Are all diagonals also lines of symmetry? And can you explain why?